Archiwum 07 2013

26 lipiec 2013 15:40

Survival na Gumie część 3 - jazda w upale

Wakacyjne Słońce od rana nagrzewa asfalt. Wychodzisz z domu, patrzysz w niebo, ani jednej chmurki. Uśmiechasz się pod nosem, długo czekałeś na taką pogodę. Adrenalina buzuje Ci we krwi. W połowie drogi do garażu zaczynasz czuć, że Twój kombinezon zamienia się w mobilną saunę. Chwilę później masz na sobie worek z wrzącą wodą. Nic to, myślisz, będziesz w siodle to się ochłodzisz. Na pierwszych światłach zaczynasz rozważać emigrację do Skandynawii. Sto kilometrów dalej od gorąca tężeje Ci białko w oczach. Cholera, oby tylko w oczach.

ocena wpisu: 4.8

ilosć komenatarz: 4

ilosc wyswietlen: 548

19 lipiec 2013 13:18

Pantofle kontra motocykliści czyli o akceptacji pasji

To będzie trudna rozmowa. Usiądź, odetchnij, weź szklankę wody. Wygodnie? To dobrze, bo dzisiaj porozmawiamy o motocyklach. Po Twojej ożywionej reakcji widzę, że spasował Ci temat. Przed oczami masz lśniącą maszynę, która czeka wiernie w garażu. Setki wspólnie spędzonych godzin, masa przygód, emocje, które w Tobie wzbudza. Pamiętasz moment jej zakupu Ten pierwszy raz, kiedy jej silnik odpowiedział na wezwanie rozrusznika? Ba, jestem pewien, ze pamiętasz. Tak samo, jak pamiętasz wszystko to, co niosła ze sobą później, każdy kilometr, każdą godzinę w garażu. Ok, do rzeczy. Rodzina akceptuje Twoją pasję?

ocena wpisu: 4.5

ilosć komenatarz: 4

ilosc wyswietlen: 891

12 lipiec 2013 18:52

Dewiacja przed kamerą czyli jak zgwałcić Hondę

Motocykle to droga zabawa. Już samo kupno jednośladu, niezależnie czy nowego czy z drugiej ręki, wiąże się ze sporym wydatkiem. Do tego dochodzi niezbędny ekwipunek oraz koszty utrzymania. Nic dziwnego, że dbamy o nasze maszyny niczym ojcowie o cnoty swoich córek. Dmuchamy (ok, oni raczej nie dmuchają), chuchamy, pucujemy, jeździmy do mechanika z każdą pierdołą, żeby tylko spokojnie zasnąć. Rozbieramy i składamy, śrubka po śrubce. Ba, niektórzy nie żałują nawet na benzynie i z troską w oczach leją paliwo lotnicze.

ocena wpisu: 5.0

ilosć komenatarz: 6

ilosc wyswietlen: 1291

Tagi

Asilah (1), Bogdanka (1), czupryn (7), czupryna (4), Daytona (6), dewiacja (1), dzień matki (1), dzienniki (1), Fireblade (1), grosser feldberg (1), honda (1), ignorancja na drodze (1), kat A (1), kawasaki (2), Lowes (1), maroko (2), mistrzostwa (1), na gumie (7), odpuszczanie (1), Pasek (1), poradnik (1), prawo jazdy (1), regulacja zawieszenia (1), szyby (1), tor (1), track day (1), Triumph (8), włochy (1), Wypadki (2), zxr 400 (2)

Kategorie