15 czerwiec 2012 21:18

Wielokrotny orgazm czyli złamana przysięga

Zaczepiając rękę o zardzewiałą siatkę, stoję wpatrzony w prostą startową. Dwie smugi przecinają z rykiem moje pole widzenia, po czym na pełnej prędkości pikują w pierwszy zakręt. Chwilę później kolejna smuga przekracza nadświetlną i rusza w samobójczy pościg. Przerażony odwracam wzrok, napotykając po drodze czekający w boksie motocykl. Tośka, łypiąc spod niezaklejonych reflektorów, złowieszczo szczerzy zęby. Chciałeś, to masz. Żyłeś sobie w spokoju, nikomu nie wadziłeś, a teraz zginiesz tutaj.

ocena wpisu: 3.4

ilosć komenatarz: 7

ilosc wyswietlen: 1129

08 czerwiec 2012 12:45

Blitzkrieg z szatynką czyli mrówki w Bolzano

Ktoś kiedyś wymyślił, że kawiarnie to najlepsze miejsce na rozwijanie świeżych znajomości. Że niby można usiąść, wyłączyć myślenie i skupić się na konwersacji. Jednocześnie, w trosce o kondycję psychiczną i schnące od paplania gardło, serwują Ci różne napoje. Siedzę więc sącząc kolę przez przykrótką słomkę i słucham wywodu o wszechobecnych mrówkach. Słabo, myślę. Mrówki kojarzą mi się głównie z wiekiem wczesnoszkolnym oraz solidnym patykiem, merytorycznie więc niewiele wniosę. Poza tym, raczej nienajlepiej siedzieć naprzeciw uśmiechniętej szatyki i rozważać o jakichkolwiek insektach, choćby to były kolekcje motyli. Trzeba się ratować, ale, cholera, jak… Masu, mordo Ty moja!

ocena wpisu: 3.6

ilosć komenatarz: 4

ilosc wyswietlen: 1255

04 czerwiec 2012 19:54

Spacer po brzuchu czyli regulacja zawieszenia

Zakręty. Odpowiednio wyprofilowane potrafią zamienienić niedzielną przejażdzkę w niemającą końca orgię. Ogon Węża na Muholland Drive, wyspa Man czy alpejskie trasy widokowe(1) są dla motocyklistów tym, czym dla zastępów wiernych pomnik w Świebodzinie. To one stanowią cel naszego kultu. Nie należy jednak bagatelizować drogowych cudów znanych wyłącznie lokalnie. Jedni czczą świeżo położony asfalt za pobliskim domem. Inni modlą się o łaskę latając po Zakopiance. Ja miałem swój Grosser Feldberg.

ocena wpisu: 4.0

ilosć komenatarz: 0

ilosc wyswietlen: 473

26 maj 2012 13:19

P jak pojeżdżone czyli Dzień z Matką na plecach

Jak to jeździłeś z matką? Na Tym?!- dla znajomych i rodziny fakt, że mama akceptuje moją pasję, już jest ewenementem na skalę światową. Na wieść o tym, że zdarzało jej się wskoczyć na miejsce plecaka, stukają się palcem w czoło. Nie ma co ukrywać, motocykl jest pojazdem lekko ekstrawaganckim, ale bez przesady. W końcu koła ma równie okrągłe co taczki, a delikatny powiew wiatru skutecznie utrzymuje świadomość pasażera. No dobrze, ale jak z tematem radziła sobie wyżej wspomniana rodzicielka? Cóż…

ocena wpisu: 4.1

ilosć komenatarz: 5

ilosc wyswietlen: 901

13 maj 2012 16:14

Niech żyje Sam Lowes czyli Bogdanka Racing górą!

No i doczekaliśmy się! Sam Lowes z Bogdanką w tle staje na podium ściskając złoty puchar i ciesząc się jak dziecko. A my razem z nim, na sektorach Donington Park lub przed TV, skacząc po wszystkich kontach swoich salonów. Że hymn brytyjski, a nie polski? Jak polscy piloci w brytyjskich kokpitach tłukli wrogie dupska gdzieś nad Dover, to Anglicy wiwatowali. Teraz Sofuoglu próbował dobrać się do tyłka brytyjskiego chłopaka na polskiej maszynie, a my wiwatujemy, że obszedł się smakiem. Saaaam Loweeees!

ocena wpisu: 3.7

ilosć komenatarz: 2

ilosc wyswietlen: 479

12 maj 2012 21:10

Rozwarta muszelka czyli spotkanie nad przepaścią

Podróżowanie na motocyklu to piękne, ale zarazem często stresujące zajęcie. Nie zrozumcie mnie źle, za każdym razem nogę przez siodło przerzucam z wielkim zapałem i podekscytowaniem. Jadę na kawałku złomu (sry, Tośka), świat jest piękny, a ja drę się w niebogłosy. Głównie z radości. Sęk w tym, że tak jak każdy marynarz raz na parę miesięcy musi doprowadzić błędnik do porządku(1), tak motocykliści lubią czasem rozprostować obolałe stawy. Dzisiaj rzecz będzie jednak o sytuacjach przeciwnych. O ucieczkach z portu w morze. A ściślej mówiąc, o sprintach z gatunku “na moto i hyc”.

ocena wpisu: 3.8

ilosć komenatarz: 7

ilosc wyswietlen: 1272

Tagi

Asilah (1), Bogdanka (1), czupryn (7), czupryna (4), Daytona (6), dzień matki (1), dzienniki (1), Fireblade (1), grosser feldberg (1), honda (1), kawasaki (2), Lowes (1), maroko (2), mistrzostwa (1), motoautostrada (1), na gumie (7), odpuszczanie (1), Pasek (1), Podróże (1), poradnik (1), prawo jazdy (1), Rodzina (1), spódniczki (1), survival (1), szyby (1), tor (1), track day (1), Triumph (8), Wypadki (2), zxr 400 (2)